Wszystko o lewatywie

Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. Dziś większość lekarzy, nie znając irygacji okrężnicy, w konsekwencji jest z góry przeciwna.

Medycyna ajurwedyczna głosi, że zdrowie człowieka określa się poprzez zdrowie jelit, zaś lewatywy pomagają zlikwidować do 80% chorób. Większość wielkich nazwisk historii medycyny jak Hipokrates, uznały tą praktykę za niezbędną. Ostatnio Ambroise Paré i Galen opublikowali literaturę na temat korzyści z oczyszczania jelit.

Nasuwa się pytanie: skoro zabieg jest taki „zły i niepotrzebny”, to dlaczego od niepamiętnych czasów okrężnica była przedmiotem szczególnej troski?

Wielu z prezentowanych poniżej osób jest autorami bestsellerów, ma własne uzdrowiska, 20-50 letnią praktykę i setki wyleczonych pacjentów:

Dr Bernard Jensen ??

Dr Bernard JensenJensen (żył 93 lata), uczynił z zabiegu lewatywy podstawę programu detoksykacji. Odbył w trzech klinikach w USA ponad 350000 konsultacji, a na podstawie wieloletnich doświadczeń przedstawił w swoich publikacjach korzyści wynikające z terapii. Według Jansena wszyscy pacjenci mają problemy z jelitami.

Dr Bogumił Wojnowski ??

Dr Bogumił WojnowskiSymptomy zatrucia jelitowego (INDICANURII) objawiają się w niezliczonej ilości chorób. Wymienie tylko niektóre. Wśród chorób skóry, włosów, paznokci są to: egzema, łuszczyca. Oczu, uszu, zatok: choroby nosowych zatok dodatkowych, choroby ucha środkowego i wewnętrznego, przesilenie oczu itp. Układu sercowo-naczyniowego czyli krążenia: częstoskurcz, tachykardia, arytmia serca, migrena. Układu moczowo – płciowego: brzydki zapach moczu. Jamy ustno-gardłowej: cuchnący oddech, brzydki zapach ciała. Układu oddechowego: astma. Układu dokrewnego: patologia piersi, rzucawka, powiększenie tarczycy. Układu mięśniowo-szkieletowego: artretyzm, bóle w dolnej części kręgosłupa, rwa kulszowa, fibromialgia i myofascitis. Układu żołądkowo-jelitowego: gazy i wzdęcia, zaparcia, biegunki, choroba Crohna, alergie na pokarmy, przykry zapach stolca, nieżyt żołądka, zgaga, przepuklina rozworu przełykowego, zapalenie jelit, problemy z zastawką krętniczo-kątniczą, złe przyswajanie, spadek wagi lub nadwaga. Układu nerwowego: depresja i melancholia, epilepsje – napady, ataki padaczki, nadmierne pobudzenie i lęki, brak koordynacji, drażliwość, pobudliwość, brak pewności siebie, brak koncentracji, zaniki pamięci, schizofrenia, uwiąd starczy, zapalenie wielonerwowe. Wraz z płukaniem jelita grubego zostają zahamowane procesy samozatruwania organizmu. Szybka odbudowa dobroczynnej flory bakteryjnej co jest końcowym etapem zabiegu, przywraca naturalne warunki środowiska jelit.

Giennadij Małachow ??

Giennadij MałachowNiewiele osób z całej wielomilionowej masy ludzkiej naprawdę wie, jaką rolę spełnia jelito grube w procesie zachowania stabilnego zdrowia. W jelicie grubym gromadzą się i utrzymują masy kałowe do momentu wydalenia ich na zewnątrz. Chociaż masy kałowe przesuwają się w jelicie grubym wolno (zawartość jelita przechodzi przez jelito cienkie [5 metrów] w czasie 4,5 godzin, przez jelito grube [2 metry] w czasie 12-18 godzin) ale nigdzie nie powinny się zatrzymywać. Ważny jest również fakt, że grubość ścianek jelita grubego wynosi 1-2 mm. Dlatego przez tę cieniutką ściankę do jamy brzusznej łatwo przenikają wysięki toksyczne, zatruwając leżące w pobliży narządy: wątrobę, nerki, narządy płciowe, itp.”.

Victor Earl Irons ??

Victor Earl IronsWedług mnie istnieje tylko jedna choroba: samozatrucie, czyli organizm zatruwający sam siebie. To toksyczne substancje rozprzestrzenione w naszym organizmie zabijają go; a zatem, jeśli nie będziecie oczyszczać waszej okrężnicy, nigdy nie będziecie cieszyć się dobrym zdrowiem. Jedynym miejscem, gdzie można zobaczyć zdrowe jelito grube, jest książka anatomii.

Dr Ann Wigmore ??

Dr Ann WigmoreMoja praca z chorymi na raka pokazała, bez cienia wątpliwości, że okręż­nica jest najważniejszym z narządów wydalniczych. Zaparcie jest największym nieszczęściem dla zdrowia i bardzo często stanowi przyczynę raka. Większość przypadków zaparć jest spowodowana nadmiarem skrobi i niedoborem enzymów trawiących pokarm. Organizm ludzki został tak skonstruowany, aby usuwać niepotrzebne odpady po każdym przyjętym pokarmie. Tylko jedno wypróżnienie w ciągu dnia nie wystarczy, aby oczyścić organizm, a okrężnica jest na ogół pełna rozkładającego się pokarmu.

Dr Erich Rauch ??

Dr Erich RauchWiele osób unika lewatywy, ponieważ są przeświadczeni, że zabiegu nie można wykonywać samodzielnie. Przeprowadzenie lewatywy we własnym zakresie jest jednak bardzo proste.

Dr Michał Tombak ??

Dr Michał TombakGdy jelito grube słabo funkcjonuje, są kłopoty z wydaleniem niestrawionych resztek pokarmowych. Zlepiają się one w bryłkę nazywaną kamieniem kałowym. Jelito grube dla nas – to jak doniczka dla roślin, a strawiony pokarm gra rolę dobrze nawiezionej gleby. Człowiek to jak drzewo. Ścianki jelita są pokryte korzonkami, które podobnie jak korzenie rośliny wsysają do krwi pożyteczne substancje. Każda grupa korzonków odżywia odpowiedni organ. Pozostałości powinny być wydalone. To jest zrozumiałe. A co dzieje się z niestrawioną bryłką? Podczas następnego posiłku do niej dokleja się jeszcze jedna, potem jeszcze… Niestrawiony pokarm przylepia się do ścianek jelita. Człowiek nosi ich aż po kilka kilogramów. A co dzieje się z tymi produktami, przechowywanymi przez wiele lat w temperaturze powyżej 360 C, nietrudno sobie wyobrazić. Funkcjonujący nadal pod warstwą „brudów” układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty fermentacji i gnicia. To rozumie się samo przez się, że z tych substancji nie zbuduje się zdrowych komórek całego organizmu. Toksyny rozchodzą się z krwią po całym organizmie i stopniowo rujnują nasze zdrowie. Z powyższego jasno widać, że u człowieka nie może być chory tylko jeden konkretny organ. Chory jest cały organizm. Po prostu organ najsłabszy odmówił posłuszeństwa jako pierwszy i leczyć tylko jego nie ma absolutnie sensu. Lecząc bowiem konkretny objaw nie leczymy przyczyny. Tymczasem główny sprawca pozostaje nie tknięty. Przecież z zanieczyszczonego jelita stale przedostają się do krwiobiegu szkodliwe substancje. Takie jelito jest źródłem ogólnego zatrucia organizmu.

Dr N. W. Walker (leczył różne choroby lewatywą przez 50 lat) ??

Dr N. W. WalkerNie ma prostszego i bardziej skutecznego środka oczyszczającego człowieka od wewnętrznych „brudów” niż lewatywa. A osoby, które są jej przeciwne, właśnie potrzebują lewatywy najbardziej. Nasi starożytni przodkowie używali lewatywy w celu utrzymania higieny wewnętrznej swojego ciała.

Alexis Carrel ??

Alexis Carrel Carrel (laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny w 1912 roku) ustalił, że warunkiem niezbędnym do przetrwania komórek jest wyeliminowanie ubytków metabolizmu komórkowego. Chodzi o ubytki wynikające z normalnego funkcjonowania komórek.

Carrel miał zwyczaj powtarzać: „Dobrze nawodniona, nakarmiona i uwolniona z ubytków komórka, może być długowieczna”, co sugeruje możliwość nieśmiertelności organizmów. Temat ten był często kontynuowany przez Jeana Rostanda. Carrel stwierdził, że komórki pozostawione we własnych odchodach dłużej niż 3 dni, tracą siłę, a w konsekwencji mogą umrzeć.

Carrel potrafił przez kilkadziesiąt lat (do 28 do37- źródła nie są zgodne) utrzymać przy życiu serce kurczaka in vitro w płynie substancji odżywczych, kiedy średnia długość życia kurczaka wynosi 5 lat.

Arnold Ehret ??

Arnold EhretLekarze wykonujący w prosektoriach sekcje zwłok stwierdzają, iż 60-70% jelit w ciałach poddawanych sekcji zawiera masy kałowe twarde jak skała, liczące dziesiątki lat. Utrzymuje, że wszyscy mamy w jelitach przynajmniej 2 kilogramy nieusu­niętych złogów, które zatruwają krew i cały organizm. Resztki, które dzień po dniu odkładają się na ściankach jelita, mogą osiągnąć 5-7 cm grubości. Połowa osób, które uważają się za zdrowe, nosi ciągle ze sobą, już od dzieciństwa, kilka kilogramów substancji, które nigdy nie zostały wydalone. Jedno porządne wypróżnienie dziennie nic nie znaczy.

Arbuthnot Lane, lekarz chirurg króla Anglii ??

Arbuthnot LaneJelita będące w złym stanie zatruwają cały organizm poprzez efekt refleksu.

Dr Andre Passebecq ??

Dr Andre PassebecqWiększość chorób rodzi się w jelicie. Miliardy drobnych organizmów, które żyją w nim jako saprofity w symbiozie z organizmem ludzkim lub zwierzęcym, mogą być dobroczynne lub szkodliwe, w zależności od stanu środowiska jelita. To właśnie zachwianie stanu równowagi w jelicie powoduje przeobrażenie mikroba, który się w nim znajduje. Nieodpowiednia (z punktu widzenia fizycznego i psychicznego) higiena pokarmowa i ogólna prowadzi do zaburzeń funkcji jelita, a co za tym idzie – do degradacji zdrowia.

Denise Whichello Brown ??

Denise Whichello BrownJedna z głównych funkcji jelita grubego jest wydalanie. Porządna detoksykacja poparta zdrową dietą pomoże RAZ NA ZAWSZE pozbyć się problemów z zaparciami, biegunkami i wzdęciami.

Profesor K. Piotrowski „Jeszcze raz o żywieniu”, jego teoria i zalecenia (dziennik „Nauka i życie”, 1980, nr 5-8.) ??

Jeszcze I. Miecznikow zapewniał: autointoksykacja jelitowa – to główna przeszkoda w osiągnięciu długowieczności. W doświadczeniach wprowadzał zwierzętom produkty gnilne z jelita grubego człowieka, co powodowało u nich stwardnienie aorty. Autointoksykacja może rozwijać się przy spełnieniu trzech warunków: mało ruchliwy tryb życia; spożywanie oczyszczonego, przede wszystkim tłustego pokarmu z niedostateczną ilością warzyw i owoców; przeciążenia nerwowo-emocjonalne, częste stresy.

Sergey Karpov

Sergey KarpovW ciągu lat resztki kału mogą gromadzić się w zgięciach jelita grubego. Z czasem przetwarzają się one w kamienie kałowe. Kiedy schyłki jelita grubego są wypełnione – zaczyna się zmniejszać przejście jelitowe. Wreszcie może stracić drożność i trzeba je operować. W trakcie operacji wycina się fragment jelita zapchanego kamieniami kałowymi. W Polsce niemal co dziesiąta osoba w podeszłym wieku poddawana jest operacji tego typu. Jest to wynik zapchania jelita grubego przez złogi i kamienie kałowe. Kolejny problem polega na tym, że każdy odcinek jelita grubego jest powiązany z innymi organami naszego organizmu. Każdy odcinek jelita grubego ma wpływ na odpowiedni organ.

Dr W. P. Pietrow w broszurze „Fakultet zdrowia”, 1986, Nr. 9.

W czasie badań profilaktycznych praktycznie zdrowych ludzi, zachorowania proktologiczne stwierdzono u 306 na 1000!.

N. A. Siemienowa

N. A. SiemienowaDziałanie toksyn przez jedną sekundę poprzez barierę jelitową, powoduje określone nagromadzenie się zanieczyszczeń we krwi. Połowa ludzkości jest zdolna zatrzymać w ciele rozpuszczalniki zanieczyszczeń – to tłuszcze i woda. Ludzie puchną, zwiększają swoje wymiary. Druga połowa, prawdopodobnie z powodu właściwości własnego jelita grubego i określonego porządku w przemianie materii, nie zatrzymuje rozpuszczalników zanieczyszczeń, ci chudną. Koncentracja zanieczyszczeń we krwi tych ostatnich powinna być większa niż u otyłych. Mądrość ludowa po swojemu oceniła to zjawisko natury: 'zanim gruby schudnie – chudy umrze’. Obydwa typy cierpią na zaparcia, za zatrucia od własnych kamieni kałowych. Zatrucie postępuje wolno, przywyka się do niego od dzieciństwa. Z pianą na ustach, hołdując swoim przyzwyczajeniom żywieniowym, zjadają swoje ulubione kołduny, pierogi z mięsem, kasze mleczne, twaróg z cukrem każdego ranka. Ale dopóki lekarz nie wyda wam weksla, z którego nikt nie może się wykupić.

Gazeta „Prawda”, 1982 r.

Krótka informacja o tym, że w łotewskiej akademii nauk wynaleziono schemat uszkodzenia ochrony przeciwrakowej. Okazało się, że w procesie gnicia białka w jelicie grubym wytwarza się metan, który niszczy witaminy grupy B. Ma rację doktor Gerson, twierdząc, że rak – to zemsta Natury za nieprawidłowo zjedzony pokarm. W swojej książce „leczenie raka” pisze, że na 10 000 przypadków, 9 999 jest wynikiem zatrucia własnymi masami kałowymi, i tylko jeden przypadek – rzeczywiście nieodwracalnych zmian w organizmie o charakterze degeneracyjnym”.

S. A. Arakelian (praktyk w dziedzinie odmładzania organizmu, kandydat nauk biologicznych) „Gazeta budowlana”, 1 stycznia 1985 r.

W Matenadaranie, skarbnicy staroormiańskich rękopisów – są dzieła średniowiecznych lekarzy, na przykład Mhitara Geraci, który za przyczynę raka uważa pleśń. Jak wiadomo, przyczyna raka u człowieka, zwierząt i ptaków do tej pory nie jest znana. Ale wiadomo, że karmienie ptaków surowymi, zapleśniałymi ziemniakami znacznie zwiększa liczbę zachorowań ptaków. Nawiasem mówiąc, główna przyczyna chorób sercowo-naczyniowych to według mnie nie nadmiar cholesterolu (jest go znacznie mniej niż się przypuszcza), a pleśni. (pleśń wytwarza się w czasie gnicia produktów pokarmowych)

Dr Jolanta Mikołajewicz ??

Oczyszczanie okrężnicy to jedna ze skuteczniejszych znanych metod eliminujących kłopoty z jelitem grubym, a tym samym przywrócenie zdrowia pacjentom. Zaparcia, zmora współczesnych czasów, to najczęstszy objaw prowadzący do endotoksemi. Okrężnica na ogół wypełniona jest resztkami rozkładającego się, gnijącego pokarmu, pełna toksyn, kamieni kałowych, śluzu, żółci, gazów, pasożytów. Dlatego 80% społeczeństw w cy­wilizowanych krajach choruje, a znakiem naszych czasów są ludzie zmęczeni i otyli. Toksyny wraz z krwią docierają do wszystkich organów naszego ciała, ale objawy dotyczą najsłab­szego energetycznie organu. Lecząc objawy, nie leczymy przyczyn, a przyczyna często tkwi w jelitach. Tak więc leczenie jakiejkolwiek dolegliwości, choroby, bólu nie ma sensu bez uporządkowania i oczyszczenia środowiska jelita grubego.

Wypowiedź średniowiecznych ormiańskich lekarzy ??

Kiedy człowiek się objada i nie wszystkie produkty przyswaja, to część produktów gnije. A w rozwijającej się pleśni kiełkują ziarna, które wchłaniają się do krwi, rozchodzą się po całym ciele i zaczynają kiełkować w najbardziej sprzyjających (osłabionych) miejscach ciała. Mogą to być odcinki naczyń krwionośnych. Kiełkując, zarodniki wytwarzają produkt w postaci białych, podobnych do wosku substancji. To one nazywane są „białym rakiem” – w naszej terminologii sklerozą. Czas mija, proces zaognia się, i gnijące masy w jelicie powodują przeobrażenie pleśni, która poraża stawy, tj. „szary rak” – w naszej terminologii artretyzm. Następnie pojawia się magazyn, w którym odkładają się przerobione produktu, przekształcone przez człowieka, w ogromnej ilości zbędne. Zdeponowane cząsteczki pokarmowe nazywają się 'czarnym rakiem’ – w naszej terminologii nowotworem złośliwym, an który nie ma ratunku”.

Królewska Rady Medycyny w Wielkiej Brytanii ??

Według Rady, 90% wszystkich przewlekłych chorób powoduje jelito grube utrzymywane w złym stanie.

Departament Zdrowia w USA „United States Department of Health and Human Services” ??

Opublikował dane wg. których, ponad 90% Amerykanów cierpi na zanieczyszczenie jelita grubego.

Sprawozdanie Genewskie w sprawie raka na świecie ??

W miarę jak kraje rozwijające się zaczną przyjmować styl życia podobny do tego w Europie, staną w obliczu coraz częstszych zachorowań na raka, szczególnie raka jelit.

 

Dr Robert Charm ??

Charm (gastroenterolog, profesor medycyny na uniwersytecie w Kalifornii), w Ameryce uważany jest za Doktora numer 2 i króla kolonoskopii czasów nowożytnych. Znaczenie własnego nazwiska tłumaczy jako skrót od osobistej mantry: Wybór Zdrowia i Realizacja Cudów. Jest on całkowicie przekonany o cudzie lewatywy i irygacji okrężnicy, które stały się sławnym „fad du jour” dla zdrowia.

Dr R. Lautie

Zaparcie wywołuje stan zapalny błony śluzowej jelita i powoduje toksyczny i niszczący rozkład dobroczynnej flory jelitowej. Jest odpowiedzialne za raka okrężnicy albo przynajmniej za toksemię, która rujnuje zdrowie człowieka.

Podobne artykuły

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *