Wszystko o lewatywie

Detoksykacja organizmu (w tym jelita grubego) staje się tematem coraz bardziej popularnym. Widocznie ludzie znają wagę i znaczenie, jakie odgrywa higiena wewnętrzna całego organizmu, nie tylko jego zwierzchniej warstwy. Wykorzystywane są różne, nowe metody, zaczynając od prostych – domowych technik, aż po te bardziej skuteczniejsze znane z luksusowych kurortów, klinik i uzdrowisk na całym świecie. Znani eksperci zdrowotni prowadzą kuracje oczyszczające dla bogatych, sławnych i nie tylko.

Poddający się irygacji okrężnicy (w placówkach lub samodzielnie) to m.in. hinduscy jogini, pasjonaci zdrowia, chorzy z powodu nadmiaru toksyn, modelki, biznesmeni i bizneswoman, sportowcy, wielkie osobistości i pozostałe świadome osoby.

Już w przeszłości, światowi celebryci stosowali lewatywy jako sposób na odtruwanie, odmładzanie, poprawienie samopoczucia i nie tylko. Wykonywanie zabiegu deklarowały osoby publiczne takie jak: Gwen Stefani, Courtney Love, Damon Wayans, Mick Jagger, Mae West, Britney Spears, Janet Jackson, Madonna, James Coburn, John Lennon i Księżna Diana. Duża cześć z nich zdradziła osobiste korzyści z terapii. Pozostałe źródła zagraniczne (kliniki i gazety) wymieniają następne wielkie nazwiska związane z płukaniem jelit: Jennifer Aniston, Brad Pitt, Lindsay Lohan, Tara Reid, Ben Affleck, Kimberly Stewart, Andie Macdowell, Cindy Crawford, Alicia Silverstone, Demi Moore, Liv Tyler. Przykład: oxypowder.com.

Odkąd w 1999 roku dr Robert Charm potwierdził tezę, iż płukanie jelita grubego wpływa na wygląd ciała, znane osobistości zainteresowały się, dlaczego oddając niewłaściwy stolec, możemy pomarzyć o dobrej urodzie, zaś oczyszczanie jelita ją poprawia.

Oskar

Utrata nadwagi jest efektem irygacji okrężnicy (waga toksyn nagromadzonych latami wynosi od kilku do kilkunastu kilogramów), która w Hollywood stała się częstą praktyką przed wielkimi ceremoniami lub spotkaniami, np. wręczeniem Oskarów!

 

 

 

Britney Spears również przyjeżdża na sesje oczyszczania okrężnicy. W ramach nowego-zdrowszego stylu życia i po cięzkiej sytuacji życiowej, piosenkarka regularnie zjawiała się w klinice w Beverly Hills – pisze „Tabloid Hell”. Z kolei Gazeta „Daily Mirror” cytuje anonimowe źródło z tej samej kliniki: „Oczyszczanie kilka razy w tygodniu pomaga jej pozbyć się zbędnych rzeczy w okrężnicy […] Britney twierdzi, że po leczeniu czuje się świetnie i jest bardziej optymistyczna i energiczna.”

Więcej: Daily Mirror

Kenny Loggins

Muzyk Kenny Loggins, jak i jego żona Julia Cooper, oświadczył:

 

„praktykuję wodną terapię okrężnicy, by utrzymywać moją równowagę emocjonalną i wpływa to także na moją głębię […] Wodna terapia okrężnicy w kwadrans uwolniła mnie od bólu głowy”.

Mae WestAmerykańska ikona Mae West także jest przekonana o korzyściach płynących z kuracji. Kobieta przyznała się do rozpoczynania każdego dnia poranną lewatywą. Twierdzi, iż dzieki tej nieskomplikowanej czynności uzyskuje niezwykłą żywotność, bystry umysł i atrakcyjność pomimo sędziwego wieku.

 

Damona WayansSwego czasu skandal dotknął także aktora Damona Wayansa – miłośnika detoksykacji. Obmawiano go na ten temat za każdym razem, a zwłaszcza w audycjach radiowych Howarda Sterna. Jak widać celebryta zachowuje w stosunku do tego dystans i nawet zgodził się wystąpić w zabawnym filmie nt. kolonoskopii:

 

Paris HiltonParis Hilton argumentuje swoją urodziwą cerę, hydrokolonoterapią, którą stosuje dzięki regularnym wizytom w klinice. Zabiegi usuwają toksyny nagromadzone w jej organizmie w wyniku prowadzenia niezdrowego tryb życia, i utrzymają ją przy zdrowiu.

„Cześć, tu Paris Hilton. Być może zastanawiasz się, jak udaje mi się wyglądać tak promiennie nawet jeśli każdej nocy chodzę do innego klubu, piję w nadmiarze, i bronię się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Oczywiście, bycie bogatą i niezależną osobą, umawiającą się wyłącznie z greckimi miliarderami pomaga, ale nawet bogaci i sławni czują czasami zmęczenie. Kiedy nie czuję się „blues”, wpadam do Kliniki Zdrowia i funduję sobie orzeźwiającą i oczyszczającą kolonoskopię. Bierz przykład ze mnie, Paris Hilton, nic tak nie poprawia cery, ożywia umysłu, duszy i nic nie oczyszcza lepiej niż kolonoskopia. Dlatego niemal dwie trzecie gwiazd w Hollywood, pięknych ludzi, takich jak Brad Pitt, Jennifer Aniston, Tara Reid, Lindsay Lohan i Kimberly Stewart- polega na kolonoskopii by utrzymać formę. Być może zastanawiasz się, o co chodzi w tym całym biznesie dotyczącym kolonoskopii. Cóż, powiem ci, że to lepsze niż seks, a coś o tym wiem. Kolonoskopia, to coś ciepłego, cudownego , i całkowicie bezbolesnego, a co najważniejsze, nie przegapisz w trakcie żadnych ważnych połączeń na telefon komórkowy. Poza tym, to jest szybkie. Nie dłużej niż godzinę i będziesz z powrotem w Mercedesie, gotowa do zakupów u Gucciego. Na początku kładziesz się na wygodnym stole, który znajduje się w stylowo urządzonym pokoju. Terapeuta delikatnie wprowadza małą rurkę o nazwie wziernik około sześciu cali do twojego odbytu. Oooooooh. Na samą myśl, mam gęsia skórkę. Terapeuta przywiązuje wziernik do radośnie kolorowych plastikowych wężyków podłączonych do maszyny do nawadniania jelita grubego. Przy kojącej muzyce Yanni, która gra cicho w tle, twoje jelito wypełnia się powoli ciepłem, oczyszczoną i pachnącą jaśminem wodą.

To powoduje, że mięśnie okrężnicy pracują rytmicznie, jakby poruszały się zmysłowo w rytmie disco, co powoduje, że paskudne fekalia, gaz i śluz wychodzą na zewnątrz przez rurkę, która prowadzi z powrotem do maszyny. Dziewczyny, nie martwcie się, nikt nie będzie się śmiać, jeśli będzie słychać jakieś dźwięki. Po pierwszym wlewie wody, która zostanie następnie wydalona, procedura jest powtarzana aż od dwudziestu do trzydziestu litrów wody zostanie opróżnione przez jelita. Następnie, zanim będziesz mogła powiedzieć: „Stavros, czuję się tak dobrze”, jesteś gotowa pójść na zakupy. Więc weź przykład ze mnie, Paris Hilton, Kolon Dziewczyny dla Międzynarodowego Stowarzyszenia Kolon Hydroterapia, jeśli chcesz wyglądać lepiej na wakacje, zapraszamy na kolonoskopię od razu. Bez żadnych „ale” czy „jeśli”. „

Więcej: 1, oficjalna strona kliniki Paris.

Diana

Ogromny skandal wywołała na przestrzeni 1993 r. także księżna Diana. Była prawdopodobnie jednym z najsławniejszych i najbardziej znanych adwokatów irygacji okrężnicy w historii. Brytyjskie media pisały, że na swoje jelito przeznaczała ponad 4300$ rocznie. The Globe opublikował głośny artykuł, mówiący, iż zabiegi uleczyły ją z anoreksji, chronicznego zmęczenia, bólów głowy, depresji, alergii, grzybicy, migreny, kandydozy, bulimii, a nawet bólu gardła.

Osobiście Lady Diana pochwaliła się uzyskaniem szczupłej sylwetki, promiennej cery i jedwabistości włosów.

 

The GLOBE, Vol. 40, Numer 22 1 Czerwiec, 1993

„Księżna Diana – leczenie wszelkich jej bolączek poprzez Wodną Terapię”

Księżna Walii oczyszczała się poprzez 12 galonów (45 litrów – przyp. tłum.) wody 3 razy w tygodniu, dzięki czemu pozbyła się anoreksji, bólów głowy, zmęczenia, alergii, depresji i grzybicy. Następnie zdradzono, że dziwny sekret, dotyczący szczupłej i zdrowej sylwetki dał jej ciału Royal Flush.

Diana zwolenniczka lewatywy

31 letnia księżniczka odwiedza trzy razy w tygodniu prestiżową londyńską Hale Clinic, gdzie wykonują jej irygację okrężnicy. Lewatywa z 12 galonów wody przepłukuje jej wnętrze. „Przysięga.”– potwierdza jedna z zaufanych przyjaciółek Księżnej.

 

„Mówi, że to dodaje jej energii i utrzymuje zdrowy oraz młody wygląd. Twierdzi nawet, że lewatywa zwalczyła zmęczenie, alergię, depresję, infekcje, migrenę i bulimię!” „Przez lata próbowałam pogrzebać moje kłopoty w górze jedzenia, ale później martwiłam się o moją figurę. I zmuszałam się do wymiotów. To jest okropny i zły nawyk. Ale teraz regularnie poddaję się oczyszczaniu jelita grubego i nie martwię się tak bardzo o to, co jem. Wiem, że wszelkie nadwyżki żywności będą wypłukiwane wraz z truciznami, które powodują moje straszne bóle głowy. Moje migreny były spowodowane alergią pokarmową, a od kiedy zaczęłam leczenie, nigdy więcej się nie powtórzyły.”

Za każdym razem, gdy Księżniczka odwiedza prestiżowy Hale Clinic w Londynie, zostaje posadzona na kanapie blisko pompy do jelita grubego wraz z wodą destylowaną w temperaturze ciała. Procedura zostaje dokonana za pomocą rurki połączonej z dużą pompą wykonaną z nierdzewnej stali, a następnie uwieńczona filiżanką specjalnej herbaty, w celu przywrócenia dobrych bakterii do organizmu. Każda terapia uwalniania nagromadzone przez lata substancje oraz trucizny i trwa 40 minut, a kosztuje $75 za sesję.

„Kiedy jestem na stole, mogę poczuć uwalniane z mojego systemu toksyny.” „To zaskakująco przyjemne i komfortowe uczucie. Czuję się odnowiona i oczyszczona. Te zabiegi dodają mi kolorytu na twarzy i energii. I nie mam więcej infekcji. Kiedyś cierpiałam z powodu grzybicy, zakażeń będących przyczyną chronicznego bólu gardła. To wszystko odeszło, dzięki mojej lewatywie!”

Pomimo że Lady Diana jest przekonana o cudownym znaczenie zabiegów, jej znajomi mówią, że członkowie rodziny królewskiej są przerażeni. Karol jest oburzony faktem, że jego żona oraz osoba z otoczenia rodziny królewskiej poddają się takiej szarlatanerii. I na pewno nie chce by ich synowie zostali w to zamieszani. Królowa uważa zabiegi za niesmaczne i obrzydliwe. Ale Diana nie chce słuchać.

Diana zwolenniczka lewatywy

Podczas zabiegów w Hale Clinic w Londynie, 31-letnią księżniczkę posadzano na kanapie blisko pompy do jelita grubego, a używano rurki połączonej z dużą pompą z nierdzewnej stali. Usługę uwieńczano filiżanką herbaty z probiotykami. Terapie trwały zwykle 40 minut i kosztowały $75 za sesję, co dodatkowo przerażało rodzinę królewską. Królowa Elżbieta oświadczyła, że zabiegi te są niesmaczne i obrzydliwe.

Po śmierci Diany, Lady Colin Campbell – arystokratka i specjalistka od angielskiej rodziny królewskiej, ujawniła w biografii „The Real Diana” nazwiska dwóch jej terapeutów. Była to doskonała reklama zarówno dla lekarzy, kliniki, jak i samego zabiegu oczyszczania okrężnicy.

Podobne artykuły

1 Comment

  1. Słyszałam jeszcze o kilku innych celebrytkach próbujących lewatywy. Dobrze ze wychodzi to na światło dzienne bo może zainteresuje więcej osób. A nie kazdy chce chwalić się robieniem tego typu terapii jednak owianych złą sławą, nie wiem czy slusznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *