Jak w jelitach powstają toksyny

Jak w jelitach powstają toksyny.

Proces samozatrucia (autointoksykacji) człowieka drogą pokarmową wygląda mniej więcej, następująco.

1. Wszystko zaczyna się od własnego talerza.

„Wiele chorób przychodzi do człowieka przez jamę ustną” – Hipokrates

Ludzie spożywają najczęściej pokarmy skrobiowe i białkowe, przy śladowych ilościach błonnika. Nieregularnie i niezdrowo się odżywiają, przejadają się, połykają pokarm słabo pogryziony (powinien być rzadką papką wymieszaną ze śliną). Dominuje żywność „ulepszana”, modyfikowana i zawierająca dodatki chemiczne. Naruszona zostaje równowaga kwasowo-zasadowa.

Powszechnie łączy się pokarmy białkowe z węglowodanami podczas jednego posiłku. Zwróćmy uwagę, że dzikie zwierzęta nie mają zwyczaju trudzić się w poszukiwaniu pokarmu węglowodanowego po pożarciu swojej ofiary i nasyceniu głodu. Ludzki organizm jest wynikiem ewolucji trwającej tysiące lat, genów nie da się oszukać. Nauka potwierdza słuszność żywienia rozdzielnego, ponieważ do strawienia każdej grupy produktów tworzących ów mieszankę, żołądek potrzebuje zupełnie innych enzymów trawiennych.

2. Procesy patogenne jelit

  • Jelito cienkie – 5 metrów. Pokarm, przesuwając się opuszcza narząd w czasie 4-5 godzin.
  • Jelito grube – 2 metry. Grubość poszczególnych odcinków: 3-8 cm. Pokarm, przesuwając się opuszcza narząd w czasie 12-18 godzin.

Podczas naturalnego, niezaburzonego procesu trawiennego, soki trawienne zapobiegają gniciu i fermentacji pokarmu. Jednak nasz organizm nie jest w stanie przyswoić wszystkiego, co trafiło do żołądka w wyniku chaotycznego spożywania posiłków szkodliwych.

Każdy z nas ma w sobie potężne laboratorium chemiczne. Tak połączone razem produkty mączne, cukier, chleb, surowe warzywa i owoce (zwłaszcza w dużych ilościach) powodują powstawanie produktów fermentacji. Wydzielają się kwasy i alkohole (trujący fuzel, metanol, propanol, butanol itp.). Posiłki białkowe natomiast, sprzyjają tworzeniu się indykanu, putrescyny, neuryny i kadaweryny (jad trupi). Niewielki zastrzyk tych substancji powoduje uśmiercenie zwierzęcia.

W pierwszych chwilach od posilenia odczuwane są wzdęcia, po czym znacznie zahamowana jest perystaltyka (ruch pokarmu w jelitach). Masa, przechodząc przez jelito zostawia na jego ściankach warstwę kału – „osad”. W jelicie grubym wchłaniane jest do 90% wody, dlatego z „osadu” tworzą się kamienie kałowe.

Kolejnym, patologicznym procesem o którym mówi się głośno jest fermentacja. Wystarczy zostawić owoce w sokowirówce, lub balonie po winie, a zaczną fermentować już po jednym, ciepłym dniu. Temperatura w jelicie grubym wynosi prawie 40°C i jest ono wilgotne, więc wewnętrzna fermentacja ma tutaj naturalne prawa bytu.

Jemy średnio 3 posiłki dziennie i z prostego obliczenia wynika, że jelito rocznie wchłania do organizmu aż 1095 posiłków! Idąc dalej, mnożymy to przez 20 lat, uzyskując wynik 21900. Strach pomyśleć, jaką tykającą bombę nosi wielu ludzi we własnej okrężnicy przy tzw. „normalnym odżywianiu”. Przecież te wszystkie posiłki narząd musiał przetłoczyć.

3. Chore jelito – chory organizm

Im silniejszy korzeń, tym silniejsze całe drzewo. Człowieka można porównać do rośliny, gdzie zamiast rąk i nóg, narządy układu pokarmowego odpowiadają za ogólne zdrowie.

Wiemy już, że szkodliwe produkty pysznych posiłków doprowadziły do autointoksykacji. Teraz w jelicie grubym zachodzi ostatni etap wchłaniania, więc z masy pokarmowej pobierane jest 85-90% wartości odżywczych. Ścianki jelita grubego są pokryte setkami małych korzonków, których dana grupa odżywia inny organ ciała. Toksyczne złogi kamieni kałowych i patogenne mikroorganizmy, gromadząc się w jelicie grubym, poprzez wchłaniane powodują liczne choroby sąsiadujących narządów. Zanieczyszczony organizm ma w sobie zawsze więcej komórek „starych”, niż nowonarodzonych. Grubość tych ścianek, to zaledwie 1-2 mm. Toksyny z jednego narządu są następnie przenoszone do pozostałych organów już w krwioobiegu.

Test jelita grubego


Jelito ślepe

Okrężnica wstępująca

Okrężnica poprzeczna

Okrężnica zstępująca

Okrężnica esowata

Odbytnica

OSADY

 

Formy brzucha i sylwetki wg dr. F. X. Mayra

Masy kałowe mogą wypierać ze swoich miejsc inne organy, powodując poważne problemy zdrowotne, a nawet zmianę sylwetki.

Jak w jelitach powstają toksyny

1. brzuch prawidłowy
2. łódkowaty brzuch w stanie zapalnym
3. owalny brzuch gazowy
4. brzuch gazowy o kształcie kuli
5. wiszący brzuch kałowy
6. brzuch kałowy w stanie zapalnym
7. brzuch gazowo-kałowy
8. brzuch gazowo-kałowy w stanie zapalnym

źródło: Erich Rauch „Oczyszczanie organizmu według kuracji F. X. Mayra”

Niewydalone toksyny

Skutek samozatrucia to według opinii lekarzy i prywatnych obserwacji kuracjuszy, tworzenie w organizmie czegoś tak okropnego i odrażającego, jak: złogi kamieni kałowych, „zgnilizna”, pleśń, produkty fermentacji, rakotwórcze toksyny, korki gazowe, mikroby, śluz, polipy (mogące mierzyć 7 cm), kawałki przypominające skórkę kiełbasy, „paski”, biała długa taśma, wąsy podobne do sosnowych igieł, strzępy, „szyfon”, drobny jak sól piasek, kolce. W ciele dorosłego człowieka po 40-tym roku życia znajduje się średnio od 8-15kg tego typu substancji.

Eksperymenty na szczurach:

  1. Dr McCarrison dał zdrowym szczurom dostęp do zdrowych pokarmów, jadanych przez słynne plemienie Hunzów. Po uśmierceniu gryzoni, badaniu klinicznym i sekcji zwłok okazało się, że żaden z nich nie cierpiał na jakąkolwiek chorobę.
  2. Dr McCarrison żywił drugą grupę zdrowych szczurów, dietą typową dla współczesnego człowieka. Biały chleb, margaryna, słodzona herbata, gotowane warzywa, mięso z puszki, tanie dżemy i galaretki. U szczurów rozwijały się wszelkie rodzaje chorób, a ssaki wykazywały dużą nerwowość. Atakowały swoich opiekunów, a 16-stego dnia eksperymentu zaczęły zabijać i zjadać siebie nawzajem.