Co to jest lewatywa?

Co to jest lewatywa?

Lewatywa (płukanie okrężnicy, z ang. enema; klizma) to jedna z dwóch najbardziej skutecznych metod zachowania higieny wewnętrznej jelita grubego. Należy do grupy zabiegów oczyszczających organizm. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą lewatywa.

Lewatywę wykonuje się poprzez wlewanie przez odbyt cieczy do jelita grubego w celu usunięcia gromadzących się mas kałowych (toksyn), wprowadzenia lekarstw lub substancji odżywczych. Niezdrowe odżywianie oraz niekorzystny styl życia skutkują odkładaniem się Toksyny w organizmie. Z czasem dolegliwości powstałe w ten sposób mogą przerodzić w poważne choroby i zmiany degeneracyjne. Czy w ogóle powiedział Ci o tym Twój lekarz? A może znowu wypisał receptę i nie był zbyt rozmowny?

 

Badania CBOS-u potwierdzają część przyczyn schorzeń:

„Które z poniższych stwierdzeń najlepiej opisuje pana(i) sytuację?”

 

Fundacja podsumowała wyniki w ten sposób:

Polacy na ogół uważają, że odżywiają się zdrowo. Zupełnie odmienną kwestię stanowi jakość spożywanych posiłków. Okazuje się bowiem, że Polacy są wysoce mięsożernym narodem, a owoce i warzywa stanowią raczej drugoplanowe produkty codziennego menu. Pomimo wysokiej niezgodności z zaleceniami żywieniowymi, w szczególności jeśli chodzi o konsumpcję owoców, warzyw i produktów mlecznych, respondenci w większości uważają, iż produktów tych spożywają tyle, ile trzeba. Trochę bardziej sceptyczni w tej kwestii są badani, których menu wyraźnie odbiega od zaleceń dietetyków, wciąż jednak mają oni poczucie, iż odpowiednio się odżywiają.

 

Kilka ciekawostek.

Skarpetki mają nieprzyjemny zapach, ponieważ toksyny spływają zawsze w dół i są wydalane przez stopy.

Im większe zanieczyszczenie organizmu, tym okropniejszy smród z ust, potu, stóp, kału itd.

Sprzedaż kremów na wypryski jest nieporozumieniem. Środki takie walczą tylko z zewnętrznymi objawami dolegliwości i nie docierają do przyczyn. Skóra jedynie sygnalizuje właścicielowi, że problem istnieje w środku organizmu.

Jelito jest narządem w znacznym stopniu wpływającym na ludzkie zdrowie. Higiena jelita grubego to podstawa, po której dobrze oczyścić inne organy ciała i przejść na zdrowy styl życia. Oczyszczanie jelita grubego w warunkach domowych za pomocą Wlewnika do lewatywy okazuje się w tym celu niejednokrotnie nieocenione. Wielu z czytelników tak jak ja, pozbędzie się zaparć, schudnie i odzyska sporą część zdrowia. Jednak lewatywa powinna być maksymalnie skuteczna, sprawdzona, a przede wszystkim bezpieczna! Nie warto więc pokładać własnego zdrowia w niekompletnych instrukcjach z podstawowymi błędami, jakie można znaleźć w Internecie (na forach itp.).

Niejednokrotnie wykazane zostało, iż poprawa stanu higieny jelita grubego owocuje zdrowiem całego organizmu, a nawet lepszym samopoczuciem.

Zastosowanie medyczne:

  1. umożliwia oczyszczanie z nagromadzonych toksyn, jelita grubego i sąsiadujących narządów. Według Ajurwedy i Dżud-szi, lewatywy biorą udział w likwidacji nawet 80% chorób;
  2. używana jest przed zabiegami diagnostycznymi, operacyjnymi, przed porodem.

Działanie lewatywy:

  1. odpręża, relaksuje, wytwarza uczucie świeżości;
  2. dostarcza sił witalnych i wpływa na dobre samopoczucie;
  3. usprawnia umysł, leczy bóle głowy;
  4. usuwa m.in. wągry i wypryski skórne, poprawiając cerę;
  5. pozwala błyskawicznie zrzucić kilka kg;
  6. hamuje powstawanie nieprzyjemnego zapachu skóry i potu;
  7. chwilowo likwiduje zaparcia, a obok profilaktyki zdrowotnej leczy je na stałe;
  8. chwilowo likwiduje wzdęcia, a wraz z profilaktyką trwale leczy je;
  9. odbudowuje właściwe pH środowiska;
  10. regeneruje błonę śluzową;
  11. pozbywa się rakotwórczych toksyny, pasożytów, zgnilizny, pleśni, produktów fermentacji, zlepków kału (złogów, kamieni) i wielu innych zanieczyszczeń w jelicie grubym, tworzących się latami. Powoduje to zakończenie procesu przedostawania się tych substancji do organizmu i zapobiega patologii jelit, m.in. nowotworowi jelita grubego.;
  12. przemywając jelito grube, zostają oczyszczone setki korzonków wchodzących w skład tego narządu, przez co poprawia się ich wchłanianie witamin, minerałów, enzymów i aminokwasów do organizmu;
  13. krew w całym obiegu stopniowo oczyszcza się, wymywając z innych miejsc organizmu szkodliwe substancje;
  14. następują zmiany w zaopatrywaniu organizmu w składniki odżywcze;
  15. przemieszczone wcześniej narządy powracają na swoje miejsce (kilogramy toksyn uciskając, wypierały je), a efektywność ich funkcjonowania polepsza się;
  16. stopniowo zaczyna budować się korzystna i niezbędna mikroflora;
  17. normalizuje się waga: utratę lub przyrost masy ciała;
  18. odporność immunologiczną organizmu zwiększa się;
  19. leczy choroby spowodowane obecnością toksyn w jelicie grubym.

Ważna informacja: Pragnę poinformować początkującego, że choć metoda ma wiele zalet, to nie należy oczekiwać od niej usunięcia wszystkich chorób i niedomagań. Plan terapeutyczny odbudowujący zdrowie powinien wyglądać następująco:

a) Oczyszczanie całego organizmu (nie tylko jelita grubego) – usuwanie toksyn nagromadzonych latami.
b) Odżywianie organizmu – dostarczanie witamin, minerałów, błonnika, enzymów i innych ważnych substancji. Można do tego celu użyć suplementów diety na bazie naturalnych roślin.

Nie kupuj syntetycznych preparatów w aptece, organizm ich nie przyswoi! Owoce i warzywa ze zwykłego targu mają znikome ilości cennych składników, ponieważ przemysłowe gleby są jałowe i toksyczne. Żywność powinna być jak najbardziej wolna od zanieczyszczeń.

c) Zmiana trybu życia – profilaktyka. Dobrze jest rozpocząć aktywność fizyczną i okresowe oczyszczanie organizmu. Warto także zadbać o psychikę, choć po tych wszystkich zmianach większa radość i tak zawita na waszych twarzach.

Wiele porad dotyczących całego procesu zdrowienia, przedstawiono w książkach np. „Czy można żyć 150 lat” – Michał Tombak, „Uroda i Zdrowie” – Sławomir Nowakowski.